Život nemá zpátečku

Kam nás vede život?
Jak se dostat do kontaktu a do souladu s tím, kdo jsme?
Jak ovlivňuje vědomí naší doby náš vlastní pohled na svět?
Co svazuje, formuje a proměňuje naše osobní vědomí?
Jak se navzájem ovlivňují proces kolektivního a osobního růstu?

Těmito otázkami se Wilfried Nelles v této knize zabývá. Srozumitelným a názorným jazykem načrtává mapu vědomí a jeho vývoje, která slouží nejen jako dobrá orientace, ale zároveň osobně zasahuje. Na pozadí této mapy pak ukazuje, jakou roli v procesu duchovního rozvoje vědomí hraje terapie v obecném smyslu, a zvláště pak rodinné konstelace. Vypracovává při tom novou teorii a praxi rodinných konstelací sloužících duchovnímu růstu.
„Svůj život směřujeme podle toho, co na nás čeká a co nám přichází vstříc, a ne podle toho, odkud pocházíme. Pokud tento pohyb plně následujeme, nezastavíme se u Ne, nýbrž přejdeme k přijetí toho, co přichází. A tak zůstaneme ve spojení s Celkem.“

Nakladatel: Ježek
Kód: 233612219
ISBN: 9788085996470

První vydání ČR: 2010
Dotisk: 2022
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná
Počet stran: 216

Cena: 499Kč

Ukázky z knihy „Život nemá zpátečku“:

Láska a věda

Kouzelná slůvka

Muži, ženy a láska

Kniha Wilfrieda Nellese „MUŽI, ŽENY A LÁSKA“ u čtenáře vyvolá nejspíš mnoho nečekaných pochopení. Nelles zde propojuje svou dlouholetou zkušenost terapeuta rodinných konstelací s fenomenologickým pozorováním sexuality. Oceňuje význam sexuality coby prapůvodní síly veškerého života, která však podle něj může přežít jedině tehdy, když je propojena s láskou. Láska samotná však má budoucnost pouze v případě, jestliže „vyroste“ z převládajících dětských a pubertálních představ a dospěje.

„U lásky nejde primárně o to ,být milován‘. To si přejí děti, a kdo jako dospělý dává prioritu tomuto přání, zůstává dítětem. Samozřejmě, že každý by chtěl být i milován, toto přání tu je a je naprosto v pořádku. Ale nesmí stát na prvním místě, protože pokud chceme lásku tímto způsobem dostat, mineme se s ní. Jde o to ,milovat‘. Láska vzniká, když milujeme.“

 • Nakladatel: Ježek
 • Kód: 233612219
 • ISBN: 9788085996487
 • První vydání ČR: 2011
 • Dotisk: 2022
 • Jazyk: Čeština
 • Vazba: vázaná
 • Počet stran: 136

Cena: 469Kč

Ukázky z knihy „Muži, ženy a láska“:

Ženy, silné pohlaví

Muži, slabé pohlaví

Ženství přichází skrze matku

Mužství přichází od otce

Co muži potebují a ženám dělá dobře

Obejmi svůj život

Kniha Obejmi svůj život posouvá koncept rodinných konstelací do osobní roviny, v níž jde o to postavit se vůči své minulosti i vůči svému životu do současného, dospělého vědomí, a z něj minulost (ale i často „nedospělou“ přítomnost) řešit způsobem, který je odpovědný vůči vlastnímu růstu a budoucnosti. Jako dospělí se na nic nemůžeme vymlouvat, náš život je naše odpovědnost. Jako dospělí můžeme život přijmout „tak, jak je“ a zahrnout do něj vše, co k němu patří („obejmout svůj život“). Jedině tak můžeme podpořit jeho přirozené směřování a náš jedinečný účel – „být tím, čím opravdu jsme“. Tento způsob velmi úsporné konstelační práce Wilfried Nelles nazývá „proces životní integrace“.

 • Nakladatel: Ježek
 • Kód: 233612219
 • ISBN: 9788085996494
 • První vydání ČR: 2014
 • Dotisk: 2022
 • Jazyk: Čeština
 • Vazba: vázaná
 • Počet stran: 96

Cena: 449Kč

Ukázky z knihy „Obejmi svůj život“:

Dospělost dnes

Vše je VĚDOMÍ je vše

Wilfried v této koláži esejí, rozhovorů a aforismů odhaluje pestrý obraz jednotlivých etap vývoje našeho vědomí z hlediska fenomenologického přístupu (vnímání toho, co se ukazuje) a metody LIP (Proces životní integrace), kterou již řadu let rozvíjí. Tématicky se zaměřuje nejen na náš osobní život, ale představuje i důsledky vývoje vědomí pro lidstvo jako celek. Dotýká se tak řady aktuálních témat a poukazuje na nezadržitelnost zásadních změn.
Tyto fenomenologické „vhledy“ dávají možnost zahlédnout a lépe porozumět vnitřnímu kontextu či souvislostem života z různých perspektiv – s cílem moci autenticky říci „ANO“ jak Životu i sobě samým tak, jak jsme.

Nakladatel: Ježek
Kód: 233621671
ISBN: 9788085996500
První vydání ČR: 2022
Jazyk: Čeština
Vazba: vázaná
Počet stran: 196

Cena: 489Kč

Ukázky z knihy „Vše je VĚDOMÍ je vše“:

Člověka stvoření

Víra, pochybnost, důvěra

Hodnoty a Smrt

Život – Neposkvrněné početí

Chtění a konání

Život se pohybuje jen proto, že je nedokonalý

Způsob objednání a zaslání:

Posílám zásilkovnou na zásilkovnu za 79kč (Slovensko 89Kč), nebo jakoukoli adresu (také zásilkovnou) za 109Kč (Slovensko 129Kč).

Balné neúčtuji.

Platba předem na účet.

K zaslání potřebuju adresu zásilkovny, nebo nějakou jinou Tvou, email, telefon.

Objednávku mi prosím pošli na: info@martinvachuska.cz

Pošlu Ti údaje k platbě a hned po zaplacení odesílám. Obchodní podmínky mám ZDE.